Chrysa teknolojisi ile üretilen Zirai ilaçlar

 

CHRYSA Teknolojisiyle üretilen ilaçların farkı:

-Solvent, toksik emülgatörler ve güçlü çözücüler kullanılmadan Chrysa ile üretilen zirai ilaçlar, bitkiyi strese sokmaz, bitkinin gelişimi engellenmez, dolayısıyle verim artar.

-Chrysa etken maddenin molekül bağlarını parçalamadığından, ilacın toksisitesi azalır, Repellent etkisi
(Haşereleri uzaklaştırma etkisi) artar, ilaçlama personelinin sağlığını tehlikeye sokmaz, Toprağa ve çevreye verilen zararı asgariye indirir.

-Düşük dozda yüksek etki sağladığından, konsantre ilaç daha fazla sulandırılır, ilaçlamada tasarruf sağlar ve mahsulde İlaç kalıntısını asgariye indirir.

-İlacın Nanokapsül zerrecikleri bitkinin yüzeyini ince bir zar tabakası gibi kaplar, akma yapmaz, dolayısıyla ilacın etki süresi uzar, bu da zararlıların tekrar yaşama dönmesini ve ilaca karşı bağışıklık kazanmasını önler ve yeni haşerelerin üremesini ve dışardan gelmesini geciktirir.

-Ayrıca Repellent ve uzun süreli etkiden dolayı ilaçlama aralıkları uzar, tasarruf sağlanır ve bitki sık sık ilaçlama stresinden korunur.

-Konsantre ilaç su ile karıştırıldıktan sonra, suyun her molekülüne eşit oranda bağlanır ve bir daha ayrışmayan, çökmeyen homojen bir emülsiyon sağlar. Dolayısıyla ilacın ilk damlasından son damlasına kadar her püskürtmede eşit oranda etken madde uygulanır.

-Su ile karıştıktan sonra çökme ve ayrışma olmadığından, sulandırılan ilaç uzun süre saklanabilir ve tekrar, tekrar kullanılabilir.

– CHRYSA nın diğer önemli özelliği ise suya karıştıktan sonra aktivitesi artarak, bileşimindeki minimum etken madde ile maximum etki sağlar.

 

MÜŞTERİLERİMİZİN DİKKATİNE:

Kullanılan aktif maddelerin özelliklerine bağlı olarak, tüm ürünlerimizde CHRYSA teknolojisi uygulanamamaktadır. Lütfen sorunuz.